Rivkah Op 't Veld
Informatief
03 augustus 2026
Fotocredit: Stefan Heijdendael

Rivkah op het Veld: ‘Die zomers leken eeuwig te duren’

Hoe ruikt, voelt, klinkt en smaakt de zomer? Bekendere Nederlanders vertellen over zinnenprikkelende zomerdagen. In de laatste aflevering de herinneringen van Rivkah op het Veld. ‘Ik wilde niet weg als de Olympische Spelen in de vakantie vielen.’

Je ouders scheidden toen je 4 was. Betekende dat ook twee vakanties in de zomer? 

“Ja. Soms met een overlap. Dan waren mijn broertje en ik met onze moeder en stiefvader op de camping in Italië. Onze vader en stiefmoeder kwamen daar ook heen en dan gingen we de rest van de vakantie met hen mee. In goede harmonie overigens. Natuurlijk had het wat tijd nodig, maar het was gelukkig geen vechtscheiding. Iedereen ging goed met elkaar om, en dat is in de loop der jaren alleen maar beter geworden.” 

Gingen jullie altijd naar het buitenland? 

“We gingen ook vaak naar Zuid-Limburg, daar hadden mijn opa en oma een caravan staan. Dan zaten we daar een weekend, of een weekje. Ik was nog klein, maar bewaar er warme, levendige herinneringen aan. Een beetje rondbanjeren over het terrein met mijn broertje. En voetballen op het verpieterde grasveldje. Als ik droog gras ruik, denk ik gelijk aan die dagen dat we urenlang op de goal aan het schieten waren. En ik proef nog mijn favoriete ijssmaak: munt met chocoladebrokjes, een soort After Eight-ijs. Er zijn aardig wat jeugdfoto’s waarop de kleine Rivkah een grote bol ijs aan het wegwerken is. Zomers van toen leken eeuwig te duren. Met van die eindeloze dagen, dat we echt niet meer wisten wat we moesten met onze tijd. Niet op een vervelende manier overigens, meer een prettig soort verveling.” 

Verveling die je bestreed met je favoriete bezigheid: lezen. 

“Mijn hele familie bestaat uit lezers. Ik kijk nu even achter me, naar de boekenkast in de huiskamer. Die loopt echt van muur tot muur. Het geeft me heel veel plezier daarin te kijken en me te verheugen op alles wat ik nog wil lezen. Of mezelf te herinneren aan de mooie boeken die ik al héb gelezen. Als kind onderhandelde ik met mijn moeder hoeveel er mee mochten op vakantie. Sowieso ging standaard een aparte koffer mee voor de boeken. Mijn ultieme zomerboeken zijn die van Harry Potter. Die heb ik eindeloos herlezen tijdens vakanties, liggend op het strand. Met de zonnebrand aan mijn vingers, waardoor bij het omslaan de pagina’s een beetje vettig werden. Mijn liefde voor die boeken wringt wel, nu schrijfster J.K. Rowling haar haat en intolerantie tegen transgender mensen zo openlijk uit. Daarom koop ik niets meer dat met Harry Potter te maken heeft. Maar aan de boeken zelf heb ik enkel warme herinneringen.” 

Het hele artikel leest u in KRO Magazine 32/33. Bent u geen abonnee, maar wilt u niets meer uit de gids missen? U kunt hier abonnee worden.

Tekst: Jeroen Keizer

Back to top